Jak wybrać materiał tapicerki samochodowej?

Jak wybrać materiał tapicerki samochodowej?

Gdy właściciel samochodu chce kupić nowe pokrycia siedzeń, musi ustalić jaki typ pokrowców można dopasować do jego pojazdu. Pierwsza prawdziwa decyzja dotyczy zwykle materiału.

Tkanina czy skóra samochodowa?

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić wymienne obicia. Chronią one oryginalne elementy tapicerki i przedłużają żywotność siedzeń, a także pozwalają zmienić kolor wnętrza samochodu, dodać niestandardową tkaninę lub po prostu zwiększyć wygodę siedzenia kierowcy i pasażerów. Zazwyczaj wybór waha się pomiędzy fotelami z tkaniny oraz ze skóry.

Te pierwsze pozwalają na większe możliwości pod względem dopasowania wzorniczego. Z drugiej strony wystarczy farba do skóry samochodowej i obicia skórzane również mogą efektownie zmienić swój wygląd. Dlatego poza stroną estetyczną, decyzja o wyborze konkretnego materiału powinna być poparta także jego indywidualnymi właściwościami.

Pokrowce na siedzenia z tkaniny

Pokrowce na siedzenia produkowane są w pozornie nieskończonej różnorodności kolorów, tekstur i wzorów. Korzyści z pokrycia siedzeń tkaniną jest bardzo wiele. Jedną z głównych zalet jest odporność na zmiany temperatury. Większość regularnych tkanin nie przewodzi ciepła, a to oznacza, że pokrywy foteli samochodowych nie nagrzewają się latem i pozostają neutralne w zimie.

Dostępnych jest kilka typów stosowanych tkanin. Niektóre przykłady to płótno, kordura, nylon, poliester, welur, a nawet denim i sztruks. To dobre rozwiązania dla kierowców, którzy chcą chronić swoje siedzenia kilkoma warstwami wodoodpornych materiałów. Jeśli kierowca szuka niestandardowego wzoru lub fotelika samochodowego, najprawdopodobniej powinien zdecydować się na obicia wykonane z tkaniny. Dobra farba do skóry samochodowej może jednak okazać się wystarczająco do zmiany koloru i stylu tapicerki skórzanej.

Wybór materiału

Wybór jednego z tych dwóch popularnych materiałów do foteli jest szczególnie trudny dla tych, którzy wybierają tapicerkę stałą oraz dla tych, którzy chcą kupić fotelik dla dziecka. Niektóre firmy oferują wiele rodzajów pokryć, co pozwala kupującemu porównywać style, kolory i tkaniny.

Należy pamiętać, że pomimo mniejszej różnorodności, za pomocą lakieru lub farby do skóry samochodowej również można zmienić wygląd tapicerki. Decyzja sprowadza się do gruntownego zrozumienia charakterystyk i wymagań tkanin oraz skór, a także określenia, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla użytkowników samochodu.

Farbę do skóry samochodowej kupisz na Lakiery24.com

Podziel się z innymi!

Comments are closed.