Żarówka led e40 – podstawowe informacje

Żarówka led e40 – podstawowe informacje

Podczas kupowania żarówek do domu dość często spotkać się można w sklepie z modelem, który przeznaczony jest na gwint e40. Żarówka led e40 to model, który wyraźnie różni się od innych wersji. Przede wszystkim swoją wielkością, czym wzbudza spore zainteresowanie. Czym się on konkretnie charakteryzuje?

Czym się charakteryzuje żarówka led e40?

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy sprawdza się taki model żarówki to fakt, że jest ona wyposażona w dość niestandardowy gwint. Mowa tu jest o wersji e40, czyli o modelu o średnicy aż 40 mm. Dlaczego zastosowany został w tej żarówce aż tak duży, niestandardowy gwint? Wszystko tego powodu, aby mógł przez niego popłynąć o wiele większy prąd, który prowadzi nas do kolejnej cechy charakterystycznej tego modelu.Żarówka led o gwincie e40 charakteryzuje się naprawdę wysoką mocą. Standardowe modele, które wkręcane są w gniazda e27, cechują się mocą na ogół na poziomie kilku Watów. W przypadku modelu e40 z łatwością dostać można model aż 60-Watowy, co rzecz jasna przekłada się na naprawdę wysoką jasność takiego modelu.

Gdzie jest stosowana taka żarówka?

Powyższe parametry tego modelu żarówki od razu powodują powstanie pytania, gdzie jest ona stosowana. Nie może być ona wykorzystywana w domu mieszkalnym, ponieważ nie tylko jej jasność będzie za duża, lecz również dostęp do takiego gwintu będzie bardzo utrudniony. Gdzie więc się ją stosuje?Żarówki tego typu wykorzystywane są przede wszystkim zewnętrznie, najczęściej w lampach oświetleniowych. Często spotkać się z nimi można również w lampach przemysłowych, które używane są np. na halach produkcyjnych.

Co jeszcze warto wiedzieć o żarówce led e40?

Jak więc widać, lampy tego typu są bardzo niestandardowym produktem. Nie tylko nie są przeznaczone do zastosowania domowego, lecz również charakteryzują się niezwykłymi parametrami pracy.Ile taki model żarówki może kosztować? Standardowe żarówki to wydatek na ogół około kilkudziesięciu złotych. Model tego typu kosztuje często nawet kilkaset złotych.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.