Najczęstsze objawy kaca i najlepsze sposoby na jego zwalczenie

Najczęstsze objawy kaca i najlepsze sposoby na jego zwalczenie

Chyba każdy, kto nie unika picia alkoholu, doświadczył w swoim życiu uczucia kaca. Tym mianem określa się szereg objawów zatrucia alkoholowego, aczkolwiek są one różne u poszczególnych osób. To oczywiście spowodowane jest tym, ile alkoholu się wypije oraz innymi czynnikami, w tym sposobem, w jaki się pije. Duże znaczenie mają też możliwości organizmu do zwalczenia kaca.

Każdy chce wiedzieć, co jest dobre na kaca

Osoby, które rzadziej lub częściej doświadczają kaca, poszukują sposobu na to, aby jak najszybciej dojść do siebie. Choć wskazywanych jest wiele, ponoć skutecznych sposobów na kaca, to nie ma raczej takiego, który byłby uniwersalny i zawsze skuteczny. Poza tym, zwalczanie kaca to nie tyle zlikwidowanie go, ile skrócenie czasu, gdy organizm wydala resztki alkoholu. Znamienne dla takich przypadłości jest to, że wiele osób ma swoje, sprawdzone, a czasem tajemne, metody na pozbycie się objawów kaca.

Najczęstsze objawy kaca

Kac jest niczym innym, jak zatruciem organizmu nadmierną ilością spożytego alkoholu, który nie może być szybko wydalony. Zbyt duża ilość alkoholu, która kumuluje się w ciele, wywołuje różne reperkusje. Często są to objawy żołądkowe, czyli wymioty i nudności. Wiele osób doświadcza bólu głowy, zawrotów czy zbytniej wrażliwości na światło i dźwięki. Ogólne złe samopoczucie i obniżony nastrój to także wywoływane przez kac objawy, z jakimi trzeba się borykać często przez wiele godzin. I właśnie dlatego wiele osób tak bardzo chciałoby wiedzieć, co jest dobre na kaca, a przede wszystkim skuteczne. Jest to istotne, gdy na drugi dzień nie można odpocząć, a trzeba zabrać się do pracy.

Jak zwalczyć objawy kaca?

Przy założeniu, że całkowita abstynencja nie wchodzi w grę, jednym ze sposobów jest rozsądne spożywanie alkoholu. Późniejsze wywoływane przez kac objawy można zmniejszyć zawczasu, nie pijąc zbyt dużo na raz oraz popijając i zagryzając kolejne porcje alkoholu. Uważa się, że działanie alkoholu wzmaga spożywanie go z napojami gazowanymi. Gdy już jednak dojdzie do nadmiernego spożycia alkoholu, warto wypróbować jeden z wielu sposobów na kaca. Niestety, działającego w stu procentach i do tego szybko, nie ma. Wiele osób sięga po tabletki na kaca albo nawet po alkohol. Poleca się też prysznic lub kąpiel, wysiłek fizyczny, a wśród sposobów kulinarnych wymienia się picie dużych ilości wody, wypicie kawy czy herbaty albo zjedzenie czegoś pożywnego, ale jednocześnie lekkostrawnego.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.