Co to są krążki linowe?

Co to są krążki linowe?

W przemyśle bardzo często pojawia się pojęcie krążka linowego. Jest to bardzo istotny element, który znajduje zastosowanie w hydraulice siłowej. Najczęściej krążki linowe do lin stalowych pomocne są w czasie prac montażowych lub przeładunkowych.

Zastosowanie krążków linowych

Krążki linowe do lin stalowych używane są w firmach i branżach przemysłowych. Stosowane są do prowadzenia lin lub do zmiany kierunku lin. Najczęściej stosowane są krążki linowe w firmach, w których dźwigane są betonowe lub stalowe części.

Krążki linowe inaczej zwane bloczkami lub kołami linowymi posiadają zazwyczaj rowek linowy, który chroni linę stalową przed ześlignięciem. Wykonane są z bardzo trwałego metalu, który osadzony jest na łożyskach. Krążki linowe stosowane są w windach, dźwigach, osprzęcie żeglarskim lub we wspinaczce.

Jakie rodzaje krążków linowych do lin stalowych można znaleźć?

Najczęściej krążki linowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Można znaleźć także żeliwne bloczki. Występują one w wersji pojedynczej lub podwójnej. W niektórych modelach dostępny jest dodatkowy uchwyt. Krążki posiadają łożyska. W zależności od rodzaju dostępne są łożyska walcowe, ślizgowe lub kulowe. Kupując krążki linowe należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiadają one niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające ich jakość i możliwość stosowania na terytorium Polski i Unii Europejskiej. Taki certyfikat gwarantuje bezpieczeństwo podczas jego używania.

Gdzie można kupić krążki linowe?

Krążki linowe dostępne są w sklepach z artykułami przeznaczonymi dla przemysłu. Jest wiele tego typu sklepów, które zajmują się jedynie akcesoriami do stosowania w hydraulice siłowej. Wybierając taki sklep można znaleźć w nim także inne niezbędne elementy, które przydadzą się w firmie, takie jak liny stalowe, haki, pasy mocujące czy podnośniki.

Najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych. Kupując w sklepie online można liczyć na znacznie niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Dzięki zakupom przez Internet nie trzeba tracić czasu na chodzenie po sklepach i stanie w kolejkach. Dodatkowym atutem jest możliwość zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Kupno przez Internet niesie ze sobą same korzyści.

Krążki linowe do lin stalowych dostępne są w ofercie Cecho.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.