Jak wybrać pojemniki do przechowywania owoców?

Jak wybrać pojemniki do przechowywania owoców?

Prawidłowe przechowywanie to klucz do tego, by owoce i warzywa na maksymalnie długi czas zachowały świeżość, ładny wygląd i naturalne wartości odżywcze. A jednym z elementów niezbędnych do optymalnego składowania owoców są oczywiście odpowiednie pojemniki!

Dlaczego wybór dobrych pojemników do magazynowania owoców jest tak ważny?

Owoce są delikatnym i naprawdę wymagającym jeśli chodzi o przechowywanie towarem: bardzo łatwo ulegają one gniciu i psuciu, większość gatunków jest też wrażliwa na obicia i zgniecenie, które znacznie zmniejszają ich wartość rynkową. Dlatego do przechowywana najlepiej używać specjalistycznych skrzynek przeznaczonych specjalnie do tego celu, które zapewniają stabilność i dobrą cyrkulację powietrza. Natomiast używane czasami tekturowe kartony są bardzo wrażliwe na wilgoć, a różnego rodzaju worki nie zapewniają stabilności i owoce mogą zostać bardzo łatwo obite podczas transportu.

Czym kierować się podczas wyboru skrzyń do przechowywania plonów?

Na rynku znajdziemy modele skrzyń do przechowywania o różnych rozmiarach i maksymalnych możliwych obciążeniach, wiele firm oferuje również możliwość wykonania pojemników na indywidualne zamówienie klienta. Nabywając takie produkty warto kierować się nie tylko ceną, ale również jakością wykonania i gwarancjami producenta, które zapewnią nam długie i bezproblemowe użytkowanie. Ponadto, jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent powinien zapewnić również stosowny atest produktu do kontaktu z żywnością, który da nam gwarancję bezpieczeństwa i spełniania restrykcyjnych norm sanitarnych.

Skrzynie na owoce – plastikowe czy drewniane?

Przed tym wyborem stają niejednokrotnie rolnicy czy przedsiębiorcy zajmujący się szeroko pojętą produkcją i handlem owocami i innymi roślinami jadalnymi. Jednak coraz częściej wybierane są Skrzynie na owoce wykonane z tworzywa sztucznego – są one nie tylko lżejsze i bardziej poręczne w magazynowaniu i transportowaniu, ale również tańsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Chociaż jednorazowy zakup pojemnika plastikowego jest najczęściej droży niż drewnianego, to ten pierwszy dzięki łatwości mycia i większej wytrzymałości, lepiej kalkuluje się w ostatecznym rozrachunku.Istotną zaletą jest również to, że skrzynki plastikowe na owoce producent bardzo często wyposaża w możliwość prostego składania, co znacznie ułatwia ich przechowywanie kiedy są puste – przy drewnianych nie ma takiej możliwości, bez trwałego uszkodzenia łączeń, które wymagałyby późniejszej naprawy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.