Najlepsze skrzynki sadownicze

Najlepsze skrzynki sadownicze

Transport owoców i warzyw ma swoje prawa. Są to produkty spożywcze o relatywnie krótkim okresie przydatności do spożycia. Dlatego ważny jest ich szybki transport, dobre zabezpieczenie oraz świadomość jak powinny być zapakowane. Skrzynie na owoce produkowane są w wielu modelach i typach – dlatego tak ważne jest aby dobrać je odpowiednio do przewożonego lub magazynowanego owocu.

Typy jakie mają skrzynki sadownicze

W zależności od potrzeb jakie generują trzy ogniwa łańcucha dostaw, należy zastosować inne skrzynie na owoce. Łańcuch w tym przypadku składa się z takich ogniw jak: producent – sadownik, transport oraz punkt docelowy. którym może być sprzedawca, hurtownia lub przetwórnia owoców. Jeśli towar jest delikatny, już w czasie zbiorów powinien być składowany w skrzyni, w której będzie transportowany. Skrzynka plastikowa na owoce w takim przypadku powinna zabezpieczać przed zgnieceniem czy uszkodzeniami. Skrzynki typu prelog sprawdzą się w czasie zbiorów i w późniejszym transporcie, zapewniając delikatnym owocom zabezpieczenia przed zagnieceniem. W czasie przewozu można je układać w stosy, a jeśli towar jest dostarczany do hurtowni lub do sprzedawcy detalicznego może być również w skrzynkach eksponowany. Na owoce, które trafią do przetwórni nadają się skrzyniopalety, które mieszczą duże ilości i jednocześnie są łatwe w załadunku, przewozie i rozładunku. Inne skrzynie należy zastosować w przypadku owoców twardych czy słabo podatnych na uszkodzenia mechaniczne, a inne u takich, które łatwo uszkodzić.

Dlaczego tak ważne jest bezpieczeństwo żywności

Bezpieczeństwo transportowanych owoców jest ważne z punktu widzenia finansów na każdym etapie transportu. odpowiednio dobrana skrzynka plastikowa na owoce pozwala zminimalizować straty związane z uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na każdym etapie, począwszy od zbiorów, pakowania, transportowania, aż do ekspozycji w sklepie lub hurtowni. Warto od razy zastanowić się jakie skrzynki sadownicze zapewnią bezpieczeństwo produkowanym w gospodarstwie rolnym owocom. Odpowiednio dobrane do potrzeb skrzynie mogą przynieść wymierne efekty finansowe ale także usprawnić pracę – dlatego ważne jest dobieranie ich do indywidualnych potrzeb.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.