Najlepsze gniazdka elektryczne do kuchni i łazienki

Najlepsze gniazdka elektryczne do kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka są pomieszczeniami bardzo specyficznymi, dlatego też wiele osób ma duży problem, aby dobrać do nich porządne gniazdka elektryczne. W pomieszczeniach tych przeważnie nie montuje się zwyczajnych gniazdek, chyba że w bardzo szczególnych przypadkach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie gniazda elektryczne wybrać do kuchni i łazienki, aby stworzyć naprawdę ciekawe, stylowe i funkcjonalne pomieszczenia.

Najlepsze gniazdka elektryczne do kuchni i łazienki

W dzisiejszych czasach w łazienkach normą są kontakty elektryczne hermetyczne podtynkowe, które bardzo ładnie się prezentują, a co najważniejsze skutecznie zabezpieczone są przed wodą, dzięki czemu można z nich korzystać nawet w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. W stylowej kuchni tego rodzaju gniazdka elektryczne nie są oczywiście wymagane, ale wiele osób montuje gniazdo elektryczne hermetyczne natynkowe w przestrzeni nad zlewozmywakiem, albo obok niego (w miejscach gdzie istnieje możliwość jego zachlapania).

Gniazda z włącznikiem

W dzisiejszych czasach jest olbrzymia moda na oszczędzanie energii, która niestety z roku na rok coraz więcej nas kosztuje. Na półkach sklepowych rekordy sprzedaży biją specjalne gniazdka elektryczne z wyłącznikiem, dzięki któremu można w prosty sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Według statystyk przeciętny polski gospodarza marnuje rocznie około kilkadziesiąt złotych na podtrzymywanie trybu stand-by różnorodnych urządzeń elektrycznych, takich jak np. zegarki w mikrofali, diody w telewizorach, czy listwy zasilające. Profesjonalne gniazda elektryczne umożliwią nam w prosty sposób odłączenie tych urządzeń, a co najistotniejsze mogą być również wspaniałym zabezpieczeniem przed spięciami. Dzięki wyłącznikom w bezpieczny sposób możemy odciąć dopływ prądu do urządzeń elektrycznych bez potrzeby wyjmowania wtyczki.

Gniazda elektryczne chowane w blat

Kontakty elektryczne chowane w blat to wspaniała propozycja przede wszystkim do pokoju dziennego i biura. Dzięki nim możemy uporządkować wszystkie kable i zaoszczędzić sporo energii. Nieużywane gniazdka można w bardzo wygodny sposób schować w blat, uzyskując tym samym estetyczną przestrzeń roboczą. Warto wspomnieć również i o tym, że na naszym rynku w ostatnim czasie pojawiły się specjalne gniazdka elektryczne z wymiennymi elementami dekoracyjnymi, dzięki którym możemy szybko zmienić wystrój naszego wnętrza. Godne uwagi są także gniazdka wieloczęściowe, dzięki którym wykończenia są zdecydowanie bardziej funkcjonalne i estetyczne.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.