Gdzie można stosować folię pęcherzykowatą?

Gdzie można stosować folię pęcherzykowatą?

Nie ulega wątpliwości, że każdy transport produktów wymaga odpowiedniego ich zabezpieczenia. Mianowicie folia pęcherzykowa chroni przewożone towary przed uszkodzeniami. Ponadto jej właściwości sprawiają, że jest ona wykorzystywana również w ogrodnictwie i budownictwie. Współcześnie producent folii bąbelkowej proponuje rozmaite jej rozmiary i grubości.

Folia pęcherzykowa – uniwersalny materiał do pakowania przesyłek

Folia pęcherzykowa, znana jako folia bąbelkowa, to materiał służący do zapakowania przesyłek. Materiał ten posiada regularnie rozmieszczone pęcherzyki powietrza. Dzięki temu zapewnia ochronę i amortyzację transportowanym towarom. Poza tym folia bąbelkowa wyróżnia się wodoodpornością. Tak więc idealnie nadaje się także do transportowania towaru w warunkach wysokiej wilgotności. Warto zaznaczyć, że wiele właściwości folii pęcherzykowej sprawiły, że bardzo szybko zyskała uznanie w różnych branżach przemysłu. Obecnie producent folii bąbelkowej oferuje jej różne rozmiary i kolory. Oczywiście najpopularniejsza jest przezroczysta folia bąbelkowa, ponieważ uwidacznia zapakowany produkt. Natomiast wbrew pozorom Produkcja folii bąbelkowej jest skomplikowana i czasochłonna.

Folia pęcherzykowa – jej zastosowanie

Naturalnie folia pęcherzykowa najczęściej jest używana w celu ochronienia różnych dóbr konsumpcyjnych w trakcie transportu przed uszkodzenia mechanicznymi, wilgocią czy też zabrudzeniami. Współczesna folia pęcherzykowa jest wodoodporna, a co za tym idzie, idealnie nadaje się do transportowania żywności. Nowoczesna folia bąbelkowa to materiał opakowaniowy, który składa się z pęcherzyków powietrza wypełnionych powietrzem. Właśnie te pęcherzyki zapewniają amortyzację dla delikatnych przedmiotów. Zatem folie pęcherzykowe chronią wartościowe i kruche dobra, takie jak elektronika lub rzeczy wykonane ze szkła. Oprócz tego stosowane są także w ogrodnictwie ze względu na właściwości termoizolacyjne. Folie produkowane z tworzyw sztucznych świetnie zabezpieczają rośliny przed mrozem. Otóż wystarczy owinąć rośliny doniczkowe folią w taki sposób, aby jej fragmenty wystawały jedynie kilka centymetrów powyżej krawędzi donicy. Podsumowując, folię pęcherzykowa znalazła wiele zastosowań w przeróżnych branżach przemysłowych. Dodatkowo produkcja folii bąbelkowej odbywa się za pomocą specjalnych maszyn, co przekłada się na jej wysoką jakość.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.