Jak sprawić, aby dziecko zapamiętało swoje urodziny na długo

Jak sprawić, aby dziecko zapamiętało swoje urodziny na długo

Organizacja urodzin dla kilkulatka to niełatwa sprawa. Nie jest to nastolatek, któremu wystarczy wręczyć kopertę z pieniędzmi i życzyć dobrej zabawy. Przy dziecku należy się trochę postarać, ale rezultatem jest ogromna frajda, dla solenizanta i jego rodziców.

Urodziny dla dzieci w domu z ogrodem

Jeśli posiadamy dom, który choć niewielki, ma ogród, możemy skusić się na urodziny w ogrodzie. Wykonajmy w ukryciu przed dzieckiem piniatę – wielką kulę z masy papierowej, którą solenizant będzie musiał rozbić z zawiązanymi oczami, i z której wypadnie morze cukierków. Ukryjmy w ogrodzie mini-niespodzianki, które uczestnicy zabawy będą musieli odnaleźć według specjalnych wskazówek. Wiosna lub lato, gdy dziecko obchodzi urodziny, są naprawdę sprzyjające w organizacji urodzin, które dziecko zapamięta na lata!

Urodziny tematyczne

Nawet gdy organizujemy imprezę w zamkniętym klubie, możemy porozumieć się z jego właścicielem, by pozwolił nam udekorować salę w sposób tematyczny. Zorganizujmy więc wieczór kosmonautów, zwierząt, pałac królewski, rycerzy i księżniczki, czy zabawę tematyczną w obrębie ulubionej dziecięcej bajki. Zorganizujmy kilka zabaw zgodnych z motywem przewodnim imprezy, aby dzieci nie czuły się pozostawione samym sobie, bo wtedy szybko się nudzą.

Zabawy dla dzieci

Zadbajmy też o odpowiednią atmosferę podczas urodzin naszego dziecka. Zadbajmy, by każdy gość poczuł się doceniony i ważny, by każdy został zachęcony do zabawy i czuł się dobrze w towarzystwie rówieśników. Organizując zabawę dzieciom, trzeba umieć wyczuć moment, gdy chcą po prostu poszaleć same, zamiast poddawać się regułom wymyślonej zabawy. Są też momenty, kiedy dzieci są już zmęczone i potrzebują wyciszenia przy mniej aktywnej zabawie, na przykład zmuszającej do myślenia lub skupienia. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych propozycji zabaw, również tematycznych. Możemy też sami wymyślić jakąś zabawę, z rekwizytami lub bez nich. Pamiętajmy, że to dla naszego dziecka wyjątkowy dzień w roku. Postarajmy się z całych sił, byśmy sami też dobrze się bawili i mieli co wspominać. Uśmiechnięta buzia dziecka, które po urodzinach zasypia na stojąco, to najlepsza nagroda dla rodzica, który włoży więcej energii niż pieniędzy w przygotowanie urodzin.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Podziel się z innymi!

Comments are closed.