Luksusowy nocleg

Luksusowy nocleg

Ustroń to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Piękne widoki, zabytki, stoki narciarskie czy atrakcje dla dzieci sprawiają, że z roku na rok przybywa tu turystów. Wybierają oni coraz częściej luksusowe noclegi w Ustroniu chcąc połączyć mnogość atrakcji z wygodnym wypoczynkiem w ustroń apartament. W tym artykule nakreślonych zostanie kilka najpopularniejszych rodzajów noclegów w Ustroniu.

Apartamenty Ustroń, klasa sama w sobie

Pierwsze turystyczne obiekty noclegowe zaczęły powstawać w Ustroniu na przełomie XIX i XX wieku. W pierwszej połowie XX wieku nastał prawdziwy boom na uzdrowiska i powstawały zarówno nowoczesne modernistyczne apartamenty jak i mniejsze domy noclegowe. Dziś Ustroń stał się mieszanką historii z nowoczesnością co wychodzi turyście na dobre, bo ma on duży wybór co do noclegów.

Przytulne wille – noclegi w Ustroniu

Pierwszym rodzajem noclegów w Ustroniu są pensjonaty. Niewielkie pokoje, zaciszna okolica i w zdecydowanej większości nowoczesna bryła nadaje tym obiektom specyficznego klimatu. Dodatkową atrakcją większości takich obiektów jest obecność tam gabinetów masaży oraz barów dla pensjonariuszy. Obiekty wprowadzały te atrakcje stopniowo przez ostatnią dekadę, dziś już oferuje je większość Ustrońskich pensjonatów. Zapewnia to kompleksowy wypoczynek z bliskością do atrakcji miasteczka. Spędzenie urlopu w opisywanym typie bazy noclegowej to więc ciekawy pomysł na klimatyczny odpoczynek w otoczonych zielenią obiektach otwartych na okoliczny krajobraz.

Obiekty historyczne

Ważnymi punktami dziedzictwa Ustronia, w których nadal można spędzić noc są tutejsze Wille. Są one rozsiane w centrum miejscowości, niektóre znajdują się nawet niedaleko rynku. Obiekt z przełomu XIX i XX wieku mają w sobie historyczny klimat, lecz są też dostosowane do współczesnych funkcji. Wille są w różnym stanie, ale ponad połowa została wyremontowana w okresie ostatnich kilku lat co sprawia, iż cechują się całkiem dobrym standardem. Kilka willi najbliżej rynku oferują przy każdym pokoju własną łazienkę, telewizor a nawet wanny z hydromasażem. Spędzenie czasu w tego typu luksusowym miejscu z historycznym klimatem to wrażenie nie do zapomnienia.

Luksus sam w sobie, czyli Ustroń apartament

Inną kategorią są najnowocześniejsze Apartamenty Ustroń. W ich poczet wliczyć można wszystkie największe obiekty hotelowe w gminie Ustroń. Oprócz panoramicznego widoku na całą okolice oferują wiele atrakcji dodatkowych. Należy jednak pamiętać, iż wielki obiekt nie zapewnia już ani zacisznego spokoju, ani historycznego klimatu. Tam ciągle się coś dzieje. W kompleksach hotelowych znajdziemy centra odnowy biologicznej, baseny, sauny czy siłownie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.