Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając z dziećmi nad morze?

Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając z dziećmi nad morze?

O tym, że wakacje z dziećmi są dużym wyzwaniem wie każdy rodzic. Z przyjemnego leniuchowania, w kilka chwil mogą zmienić się w rodzinną tragedię, która skończy się łzami i złością. Jak przygotować się do wakacji z dziećmi nad morzem?

Przemyślany nocleg

Wybór kwatery to jedno z największych wyzwań dla rodziców. W większości ogłoszeń można znaleźć tekst, który mówi, że ośrodek jest ”przyjazny dzieciom”. Co to znaczy?

Zdarza się, że nie znaczy nic. Domki ustawione koło siebie czasem niewielki, skromny plac zabaw dla dzieci. Taki ośrodek to duże wyzwanie dla rodziców. Duży, ciekawy plac zabaw to jeden z najważniejszych argumentów, który przemawia za wyborem ośrodka.

Dzieci, które mają ciekawe miejsce zabaw tuż koło domu bardzo szybko zaprzyjaźnią się z nowymi kolegami. Dzięki temu rodzice będą mieli odrobinę wytchnienia. Warto również pamiętać, że dzieci bardzo szybko się regenerują. Po przyjściu z całodziennych wojaży, zjedzeniu oraz chwili przed bajkami wstępuje w dzieci kolejna porcja energii, którą trzeba ukierunkować. Wyjście na plażę bardzo często jest już zbyt dużym wyzwaniem logistycznym, natomiast plac zabaw jest idealnym miejscem do wieczornych szaleństw.

Tupiemy, tupiemy…

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę spędzając wakacje z dziećmi nad morzem to odległości, które trzeba pokonać każdego dnia.

Najważniejsza oczywiście jest odległość do plaży. Maszerowanie z dzieckiem oraz licznymi torbami, w których mamy wszystko co najważniejsze, nie należy do przyjemności. Warto więc postarać się, by ta odległość naprawdę nie była duża. Trzeba pamiętać, że powrót będzie jeszcze trudniejszy. Dziecko, które wychodzi z plaży od razu traci wszystkie siły i chce być w domku.

Oczywiście można zaplanować dojazdy na plaże samochodem, ale tu pojawia się kolejny problem. Znalezienie miejsca parkingowego blisko wejścia na plażę jest naprawdę dużym wyzwaniem.

Plaża, plaży nie równa

Nad naszym morzem jest ogromna różnorodność plaż. Możemy wybrać tę lekko tajemniczą, gdzie jest wąski pas piasku, a dookoła lasy. Plażę, gdzie wydmy tworzą pustynne krajobrazy niczym na Saharze, czy tę z lekko kamienistym podejściem do wody, albo taką na której jest duży ciekawy plac zabaw, gdzie dzieci będą miały zajęcie na kilka ładnych godzin.

Każdy rodzic wie, że spędzając wakacje z dziećmi nad morzem warto poświęcić przeżycia estetyczne dla wygody. Plaża, na której jest plac zabaw spełni takie samo zadanie, jak plac zabaw w ośrodku wypoczynkowym. Da rodzicom wytchnienie, a dzieciom dużo, radosnej zabawy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.