Na wakacje z psem

Na wakacje z psem

Urlop zawsze warto spędzić w ciekawej okolicy. Najlepiej, gdy przy okazji realizowane są własne pasje. Wiele osób nie jeździ jednak na wypoczynek z powodu domowych zwierzaków. Od pewnego czasu dobrym rozwiązaniem są hotele dla pupili. Coraz więcej ośrodków wypoczynkowych przyjmuje także zwierzęta.

Wyjeżdżamy z psem

Każdy wyjazd ze zwierzakiem powinien być starannie przygotowany. Przede wszystkim należy się upewnić, czy w wybranym miejscu noclegu przyjmują psy. Najczęściej szukamy w internecie. Jeśli już znajdziemy odpowiednie domki nad morzem z psem, to sprawdzamy, jakie są oferowane warunki. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość zostawienia na kilka godzin zwierzęcia pod opieką obsługi kwatery, aby można było np. zwiedzić jakieś interesujące miejsce, gdzie nie wpuszczają zwierząt. Najlepiej nie tylko poczytać komentarze, ale także zadzwonić do wybranych kwater, żeby zapytać o szczegóły.Ważne jest też odpowiednie przygotowanie psa do drogi, tak aby odbył ją w najbardziej komfortowych warunkach i bez stresu. Podróż musi też być bezpieczna. Koniecznie trzeba się co jakiś czas zatrzymać, aby pies mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Nad morze z psem

Gdy już mamy odpowiednie domki nad morzem z psem, możemy zająć się planowaniem pobytu. Trzeba sprawdzić, czy na daną plażę można wchodzić z czworonogiem i ewentualnie znaleźć taką, na której nasz pupil będzie mógł przebywać, kopiąc radośnie w piasku i korzystać z kąpieli morskich. Po tej ostatniej warto psa opłukać czystą, słodką wodą.Zadbajmy też o sąsiadów na kwaterze i plaży. Pies nie powinien biegać i zaczepiać wszystkich. Wiele osób boi się psów i powinniśmy to uszanować. Na plaży uważajmy, żeby w czasie zabawy nasz pupil nie zasypywał piaskiem sąsiednich koców. Najlepiej przenieść się z zabawą w miejsce, gdzie nikomu nie będziemy przeszkadzać. A ponieważ plaże są duże, takie miejsce zawsze znajdziemy, choć nieraz trzeba się trochę nachodzić.

Co zabrać dla psa

Wprawdzie mamy już domki nad morzem z psem, ale zawsze trzeba zabrać dla zwierzęcia posłanie, dzięki któremu będzie się on czuł zdecydowanie lepiej. Wystarczy własny psi koc, który da mu namiastkę domu. Warto zapytać, jakie udogodnienia zapewniają właściciele domków nad morzem z psem. Na pewno bierzemy karmę, miski do jedzenia i na wodę. Przewidując, że pies się może wybrudzić, zabierzmy też szampon i ręcznik. Długowłose psy będą oczywiście potrzebowały odpowiednich szczotek. Zapewnienie psu odpowiednich warunków sprawi, że zarówno pies, jak i jego opiekunowie, będą mieli wspaniałe wakacje.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.