Zabudowa turystyczna samochodu – podróżuj swoim autem!

Zabudowa turystyczna samochodu – podróżuj swoim autem!

Podróże kamperem stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Jednak takie auto kosztuje nie małe pieniądze i nie każdego na nie stać. Ale na szczęście jest alternatywa – zabudowa turystyczna auta osobowego. Jak to zrobić?

Zabudowa turystyczna samochodu

Kamper jest dużym autem, które jest po pierwsze nieekonomiczne. Jest także mało mobilny i wymaga odpowiedniego przechowywania zważywszy na to, iż auto takie używane jest kilka razy w roku. Świetną alternatywą dla kamperów jest stworzenie z auta osobowego miejsca, w którym można przenocować.

Zabudowa turystyczna samochodu wymaga wprowadzenia funkcjonalnych rozwiązań, które na szczęście dostępne są na polskim rynku. Nie jest to drogie rozwiązanie, dzięki czemu taka inwestycja zwróci się szybko.

Rozwiązania stosowane przy zabudowie turystycznej auta

Podstawową rzeczą, która jest niezbędna, aby przenocować w aucie jest łóżko. Wiadomo, osobówka nie jest duża, więc jakim cudem ma się zmieścić w niej łóżko. Wersja rozkładana świetnie sprawdzi się w kombi lub vanach, ale także i w hatchbackach czy sedanach takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia.

Można także pójść o krok dalej i zamontować łóżko wraz z zestawem szafek i pojemnikami. W takich pojemnikach znajduje się kuchenka gazowa, zlew oraz kran. Oczywiście wszystko wraz z instalacją wodną i zbiornikiem wody, pompą wody i wężami.

Czy każde auto można zabudować turystycznie?

Oczywiście zabudowa turystyczna samochodu ma swoje limity. Najlepiej sprawdzi się w autach typu kombi lub van. Ale także sedany czy większe hatchbacki dobrze się spiszą w roli osobowego kampera. Naturalnie im mniejsze auto, tym mniejsze możliwości zabudowy.

W większym samochodzie można zastosować rozwiązania, w których skrywa się oprócz łóżka ze schowkami i szafkami także rozkładany stolik wraz z krzesełkami. W takiej opcji nic więcej podczas podróży nie jest potrzebne. No poza oczywiście sanitariatem. Ale z tym to już nie ma problemu, gdyż na każdym polu namiotowym lub miejscu dla kamperów zawsze znajdują się prysznice i toalety.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.