Jak walczyć z przetłuszczaniem się skóry?

Jak walczyć z przetłuszczaniem się skóry?

Specjaliści przekonują, że tak naprawdę dobrze jest mieć tłustą skórę twarzy, gdyż taka jest mniej podatna na starzenie. Jest za to mocno podatna na występowanie niedoskonałości, a przy tym wygląda bardzo nieestetycznie, daje nieprzyjemne efekty i powoduje “ważenie się” makijażu. Jak walczyć z tym zjawiskiem?

Kluczowa odpowiednia pielęgnacja

Stopień przetłuszczania się skóry zależy nie tylko od jej rodzaju, co głównie zapisane jest w genach, ale też od pielęgnacji. Kobiety narzekające na silne przetłuszczanie się skóry często są bardzo zdziwione, kiedy słyszą, że powodem tego jest… jej nadmierne przesuszenie.

Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Sebum to naturalny nawilżacz i ochrona skóry, zaś posiadaczki cery tłustej i mieszanej często nadmiernie wysuszają swoją skórę, stosując na przykład kosmetyki na bazie alkoholu. Skóra nie ma innego wyjścia, musi bronić się przed tym nadprodukcją łoju.

Pierwszym krokiem więc, by z tym walczyć, jest zapewnienie jej nawilżenia – potrzebuje go nawet tłusta cera. Można na przykład stosować do mycia olejki zamiast wysuszających kosmetyków. Bez obaw, wcale nie spowoduje to, że ilość tłuszczu będzie jeszcze większa!

Odpowiedni makijaż

Bardzo dobrym sposobem na zapewnienie sobie matowej cery przez długi czas jest stosowanie kosmetyków matujących, jednak trzeba je dobrze dobierać. Zwykłe pudry, podkłady czy kremy mogą faktycznie dać pożądany efekt, ale jednocześnie silnie wysuszyć skórę, co da efekt opisany wyżej.

Poza tym są to chemiczne produkty, a więc kontakt z nimi nie jest szczególnie wskazany. Z tego powodu znacznie lepiej będzie wybrać na przykład doskonale znany z matowienia puder ryżowy, po który Azjatki sięgają już od wieków, a teraz bez trudu można go znaleźć w Polsce.

Jest to naturalny produkt z mączki ryżowej, który ma zdolność pochłaniania sebum, a dzięki swej naturalności nie szkodzi skórze i nie podrażnia jej nawet jeśli ma ona do tego skłonności. Poza tym jest ekologiczny.

Idealny efekt i zdrowie skóry

Warto wiedzieć, że dzięki pudrowi ryżowemu można będzie nie tylko cieszyć się komfortem, jaki daje matowa, niebłyszcząca się cera, ale też uniknąć powstawania niedoskonałości. Nadmiar sebum miesza się na twarzy z kosmetykami i kurzem, zatykając pory, w wyniku czego powstają zaskórniki i pryszcze.

Wystarczy więc sięgnąć po puder ryżowy, by za jednym zamachem pozbyć się dwóch problemów – nadmiaru sebum i niedoskonałości cery.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.