Ponadczasowa, sportowa elegancja

Ponadczasowa, sportowa elegancja

Każdy kto interesuje się modą wie, że nieustanie się ona zmienia i ewoluuje. Jednak są takie elementy, które mimo upływu lat na stałe zagościły w naszych szafach. Na przykład ponad mała czarna, klasyczne baleriny czy koszulka lacoste biała. Słynna koszulka nie powstała z miłości do mody lecz z pasji do sportu.

Odrobina historii

Na początek warto pokrótce wspomnieć skąd wzięła się marka Lacoste i słynne logo z uroczym krokodylkiem Założyciel firmy Rene Lacoste był człowiekiem urodzonym pod przysłowiową, szczęśliwą gwiazdą. Jego ojcem był zamożny, francuski przedsiębiorąca. A zatem młody Rene miał wszytko o czym zamarzył. Ojciec chłopaka chciał, aby syn trenował jakiś prestiżowy sport. Dostał trzy opcje do wyboru polo, krykiet i tenis. I to właśnie z tą ostatnią dyscypliną sportu Rene Lacoste zdecydował się związać swoją przyszłość. Okazało się, że chłopak jest wyjątkowo zdolny. Bardzo szybko dostał się do reprezentacji Francji, wygrał Wimbledon, aż w końcu stał się najlepszym tenisistą na świecie. W czasie gry był sprytny i zdeterminowany, dlatego rywale nadali mu przydomek „Krokodyl”. Rene bardzo go polubił i w rezultacie gad trafił na logo firmy.

Nie tylko w grze

Warto też wspomnieć, że Rene Lacoste był niezwykle kreatywnym człowiekiem. Wymyślił wiele wynalazków, które w nieco zmienionej formie są używane do dnia dzisiejszego, jednym z nich jest na przykład wyrzutnia do piłek tenisowych.korzystają z niej zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Jednak to nie wynalazki dały mu rozpoznawalność, a koszulka sportowa z charakterystycznym kołnierzyk i logo na piersi.

Wygoda i konwenanse, czyli skąd wzięła się koszulka lacoste biała?

Słynna koszulka polo powstała z praktycznych potrzeb samego Rene Lacosta. Sportowiec potrzebował stroju, który będzie wygodny, jednocześnie eleganciki. Warto wiedzieć, że koszulka sportowa zaprojektowana przez Lacoste wzbudziła ogromne poruszenie, a wręcz oburzenie w tenisowym świecie. A to dlatego, że dawniej stroje tenisistów miały długie rękawy i praktycznie nie przepuszczały powietrza. A zatem gra w nich była prawdziwą udręką.

Co ciekawe fason koszuli Lacoste przez ponad 80 lat praktycznie się nie zmienił. Doszły tylko nowe kolory. Na początku koszulka była sprzedawana jedynie w białej wersji. Współcześnie możemy ją kupić aż w dwudziestu pięciu wariantach kolorystycznych. Tym samym każdy miłośnik sportowej elegancji znajdzie coś dla siebie. Oczywiście firma nie spoczywa na laurach i nieustannie poszerza asortyment. W jej ofercie znajdziemy również akcesoria, buty czy perfumy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.