Pies w torbie

Pies w torbie

Duże dziecko – mały kłopot, małe dziecko – duży kłopot – powiadają rodzice. Czy jednak to samo tyczy się osób, które opiekują się nieco innymi stworzeniami – psami? Nie do końca, ponieważ posiadacze małych czworonogów bardzo często mają możliwość wejścia z nimi w miejsca, w które zwykle psy nie są wpuszczane – pod warunkiem trzymania ich w torbie.

Pies pod pachą

Jakie psy najczęściej nosimy w torbach? Zwykle są to rasy małe, raczej nie przekraczające 8-10 kilo. Nie jest to waga bardzo duża, zatem często nie staje się dla nas problemem przewiezienie podobnego pupila na kolanach w autobusie czy pociągu albo zrobienie z nim pod pachą zakupów w supermarkecie.
Żeby jednak stało się to komfortowym zajęciem, zarówno dla nas, jak i dla pupila, warunkiem staje się zakup dobrej torby dla psa. Dzięki niej my nie będziemy utyskiwać potem na bolący kręgosłup, a nasz podopieczny usiądzie spokojnie i nie utrudni wykonania owego przedsięwzięcia.

Liczy się wielkość

Jaka torba dla psa będzie dla nas najlepsza? Jest to zależne od wielu czynników – od tego w jakiej sytuacji zamierzamy najczęściej jej używać, jakiej rasy jest nasz pupil oraz nawet od naszego… stylu ubierania się.
Na rynku znajdziemy masę różnorodnych modeli, odmiennych także w swoich rozmiarach. Dla yorka wystarczy nam coś naprawdę małego, jeżeli jednak posiadamy 9-kilogramowego westie najlepiej zwrócić uwagę na to, aby torbę po prostu wygodnie się nosiło – podobnie jak przy zakupie plecaka turystycznego, tutaj najważniejsze staje się zdrowie i wygoda. Przydadzą się również różnorakie paski i kieszenie, które niekiedy zastąpią nam nawet własną torebkę. Jeśli nie, świetnie sprawdzą się one jako miejsce na przechowywanie przysmaków, woreczków na odchody a nawet na wodę i składaną miskę – jeśli wybieramy się w długą trasę.

Wielofunkcyjne

Torba dla psa jaką zakupimy, może sprawdzić się w wielu naprawdę odmiennych sytuacjach. Nie tylko wykorzystamy ją podczas wizyty w kawiarni czy muzeum. Na rynku istnieją modele wielofunkcyjne, które zachwycą również miłośników samochodowych czy rowerowych wycieczek. Dzięki paskom, którymi zabezpieczymy psa i siateczkom, które nie pozwolą mu wypaść będziemy gotowi na dalekie i trudne wojaże bez uszczerbku na poczuciu bezpieczeństwa – zarówno jeśli będziemy wieźć pupila przed kierownicą jednośladu, jak i na siedzeniu pasażera w naszym aucie.
Poza tym zwróćmy również uwagę na dizajn. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno praktyczni, preferujący stonowane barwy mężczyźni, jak i kobiety lubiące błyskotki i futerka. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Podziel się z innymi!

Comments are closed.